ПРЕС-ЦЕНТР

Головна мета будь-якого дата-центру – забезпечити стабільну і безперебійну роботу всього розміщеного в ньому обладнання та інфраструктури: інформаційної, телекомунікаційної та інженерної. Саме рівень надійності і безпеки визначають ефективність його роботи.

У світовому співтоваристві найавторитетнішою організацією, яка оцінює ці показники відповідно до глобальної класифікації TIER визнана Uptime Institute. Кожен рівень TIER класифікує ЦОДи з точки зору їх продуктивності та безвідмовності роботи.

У дата-центрах рівня TIER III показник відмовостійкості – 99,982%. Тобто ЦОД не перериває роботу на час ремонту або профілактичних заходів. Кожен компонент інфраструктури, необхідний для підтримки ІТ-процесу, може бути виведений з експлуатації на плановій основі, не зачіпаючи при цьому критичні середовища або процеси. Правильно побудований дата-центр працює нон-стоп, цілодобово забезпечує роботу обладнання та інфраструктури клієнтів.

«Парковий» це єдиний дата-центр в Україні, якому Uptime Institute видав сертифікат стандарту TIER III – Tier Certification of Design Documents.

В основі сертифікації Tier Certification of Design Documents лежить комплекс жорстких вимог до інженерних, архітектурних і охоронних систем. Наявність сертифіката гарантує клієнтам і ринку, що об’єкт відповідає найвищим стандартам функціональності і продуктивності, і підтримує безвідмовну роботу інфраструктури.

Високий рівень надійності та безпеки роботи дата-центру досягається за рахунок цілої системи взаємопов’язаних елементів, про які розповимо нижче.

 

Джерело живлення

Єдиним по-справжньому надійним джерелом живлення для дата-центру є дизель-генераторна установка. Електрогенератори на рівні TIER III повинні працювати безперервно, витримуючи необхідне навантаження.

У дата-центрі «Парковий» побудовано окреме приміщення з чотирма дизель-генераторами FG Wilson Р1700. Генератори автоматично приймають на себе все навантаження без обмеження часу роботи. Резерв палива складає 40 т. в підземних танках і по 1000 літрів підігрітого палива в кожній дизель генераторній машині, що гарантує тривалу безперервну роботу всієї системи.

 

Резервне обладнання

Безперебійне функціонування системи можливо лише при наявності резервного обладнання, яке автоматично розподіляє навантаження в разі відключення одного з компонентів інфраструктури.

«Парковий» працює за формулою «N + 1», тобто для кожного елемента інженерної системи є дублюючий елемент в паралельній роботі. Як тільки один з критичних компонентів вийде з ладу – його замінить дублюючий, який запобіжить зупинці функціонування ЦОД.

АРС Symmetra вирівнює напругу до 400 вольт по трьох фазах і забезпечує безперебійне живлення всього обладнання. Силовий комутатор STS, в разі відключення або перезавантаження пріоритетного джерела живлення, робить безшовне перемикання навантаження на альтернативний увід. Перемикання відбувається миттєво і ніяк не впливає на роботу обладнання клієнта.

 

Охолодження

Завдання системи охолодження і вентиляції підтримувати оптимальну температуру і вологість в приміщенні для ефективної і безпечної роботи обладнання.

Зовнішній контур охолодження представлений шістьма чиллерами APC Uniflair BREF 2802A. Холодильні машини працюють за двоконтурною схемою і оснащені функцією фрікулінга, що в умовах Києва дозволяє використовувати для охолодження зовнішнє повітря в холодну пору року. Це гарантує високі показники енергоефективності для всього ЦОД. Охолодження обладнання в машинному залі забезпечують внутрірядні прецизійні кондиціонери APC InRow RC 103 і система контейнеризації гарячого коридору ISX HACS. За параметри вологості всередині залів відповідають парозволожувачі Comfort Steam ES3-M. Параметри мікроклімату всередині машинних залів по температурі і вологості повністю відповідають вимогам ASHRAE TC 9.9.

 

Пожежна безпека

Система автоматичного пожежогасіння, яка зможе або запобігти виникненню спалаху, або ліквідувати вже пожежу, що виникла.

У кожному машинному залі дата центру встановлені автономні системи пожежогасіння. Система раннього виявлення диму VESDA попереджає загоряння, а сигналізація виведена на 2 пульта охорони. Спеціальні вогнетривкі конструкції гарантують, що клієнтські системи не постраждають від високої температури. У газовій системі пожежогасіння використовується інноваційний газ Novec 1230, який ліквідує займання в лічені секунди, при цьому є абсолютно безпечним для обладнання, електроніки і людини. Контроль за системою ведеться цілодобово.

 

Безпека

Надійний центр обробки даних має кілька рівнів забезпечення безпеки для захисту ІТ-інфраструктури і даних.

Фізична безпека та контроль доступу забезпечується за допомогою цілого ряду взаємопов’язаних систем, в число яких входять: датчики руху, магнітні замки (відкриваються смарт-картами), броньовані двері, сигналізація. На об’єкті діє суворий пропускний режим, шлюзова система доступу, фізична охорона території і центральний пульт безпеки.

Системи умовного доступу працюють на всіх можливих рівнях – машинного залу, виділених зон, окремих шаф. Також на об’єкті розгорнута потужна система відеоспостереження на базі IP-відеокамер Cisco з вбудованими функціями відеоаналітики. Це дозволяє контролювати всі дії, які відбуваються в ЦОД.

 

Географічне положення

Фізичне розташування визначає наскільки дата-центр захищений від зовнішніх загроз і незалежний від сторонніх організацій.

«Парковий» розміщується у власному приміщенні в центрі Києва, в його радіусі немає житлових будинків або промислової інфраструктури. Приміщення автономно, на його збереження і безпеку не впливають зовнішні чинники, а центральне розташування забезпечує зручну транспортну логістику.

Таким чином, надійний дата центр – досвідчена, стабільна компанія з грамотно спроектованим приміщенням і продуманою інфраструктурою. Сертифікат TIER III є підтвердженням такої надійності, і одним з основних критеріїв, на які варто звернути увагу при виборі технологічного провайдера.

Subscribe
Notify of
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии