ПРЕС-ЦЕНТР

Національний банк України та Датацентр «Парковий» уклали Меморандум про взаємодію та співпрацю з метою розвитку та підтримки обчислювальних хмарних ресурсів, розташованих на території України, їх використання у платіжному просторі, економії витрат постачальників послуг з переказу та операторів послуг платіжної інфраструктури, використовуючи переваги хмарних сервісів такі як масштабованість, гнучкість, операційна ефективність, тощо.

Відповідно до Меморандуму Датацентр «Парковий» надасть свої хмарні ресурси вендорам та фінансовим установам для проведення тестових випробувань платформ електронних сервісів на предмет їх коректної роботи та безпеки при наданні послуг клієнтам банків.  

Для банківської системи питання безпеки інформаційних ресурсів є одним із пріоритетних, оскільки  вона оперує персональними даними громадян України, конфіденційність яких гарантується українським законодавством.  Разом з тим, технологічний розвиток формує нові потреби користувачів та нові запити в усіх сегментах споживчого бізнесу, в тому числі і в сфері банківських послуг. Їх ефективне рішення знаходиться в площині використання хмарних сервісів, які все більше стають невід’ємною частиною бізнес-процесів у всіх розвинених економічних систем світу. Як свідчить світова практика, електронні послуги стають чи не найпотужнішим драйвером розвитку ринків. НБУ спільно із Датацентром «Парковий» координуватимуть свої зусилля щодо популяризації електронних сервісів у банківській сфері України для надання поштовху розвитку ринків фінансових послуг та хмарних обчислень на українських потужностях. Зокрема, Меморандумом передбачено співробітництво сторін для проведення засідань та «круглих столів» щодо використання та розвитку хмарних технологій у платіжному простору України, а також інформування постачальників програмного забезпечення та ІТ-обладнання про наявність можливостей застосування хмарних технологій на території нашої країни.

«Парковий» – самий сучасний та технологічний дата-центр в Україні, відповідає всім вимогам безпеки, що встановлені нормативно-правовою базою України. Зокрема, в дата-центрі наявні екрановані машині зали, що збудовані та сертифіковані згідно з постановою НБУ № 243 від 04.07.2007г. Навесні «Парковий» успішно пройшов аудит системи менеджменту інформаційної безпеки (СМІБ) на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 27001, за результатами якого дата-центр отримав відповідний сертифікат. Ряд українських банків сьогодні вже успішно співпрацюють з Датацентром «Парковий», максимально використовуючи інновації в сфері електронних комунікацій.

Надіслати відповідь

avatar
  Subscribe  
Notify of