Press center

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Головна мета будь-якого дата-центру – забезпечити стабільну і безперебійну роботу всього розміщеного в ньому обладнання та інфраструктури: інформаційної, телекомунікаційної та інженерної. Саме рівень надійності і безпеки визначають ефективність його роботи.

У світовому співтоваристві найавторитетнішою організацією, яка оцінює ці показники відповідно до глобальної класифікації TIER визнана Uptime Institute. Кожен рівень TIER класифікує ЦОДи з точки зору їх продуктивності та безвідмовності роботи.

У дата-центрах рівня TIER III показник відмовостійкості – 99,982%. Тобто ЦОД не перериває роботу на час ремонту або профілактичних заходів. Кожен компонент інфраструктури, необхідний для підтримки ІТ-процесу, може бути виведений з експлуатації на плановій основі, не зачіпаючи при цьому критичні середовища або процеси. Правильно побудований дата-центр працює нон-стоп, цілодобово забезпечує роботу обладнання та інфраструктури клієнтів.

«Парковий» це єдиний дата-центр в Україні, якому Uptime Institute видав сертифікат стандарту TIER III – Tier Certification of Design Documents.

В основі сертифікації Tier Certification of Design Documents лежить комплекс жорстких вимог до інженерних, архітектурних і охоронних систем. Наявність сертифіката гарантує клієнтам і ринку, що об’єкт відповідає найвищим стандартам функціональності і продуктивності, і підтримує безвідмовну роботу інфраструктури.

Високий рівень надійності та безпеки роботи дата-центру досягається за рахунок цілої системи взаємопов’язаних елементів, про які розповимо нижче.

 

Джерело живлення

Єдиним по-справжньому надійним джерелом живлення для дата-центру є дизель-генераторна установка. Електрогенератори на рівні TIER III повинні працювати безперервно, витримуючи необхідне навантаження.

У дата-центрі «Парковий» побудовано окреме приміщення з чотирма дизель-генераторами FG Wilson Р1700. Генератори автоматично приймають на себе все навантаження без обмеження часу роботи. Резерв палива складає 40 т. в підземних танках і по 1000 літрів підігрітого палива в кожній дизель генераторній машині, що гарантує тривалу безперервну роботу всієї системи.

 

Резервне обладнання

Безперебійне функціонування системи можливо лише при наявності резервного обладнання, яке автоматично розподіляє навантаження в разі відключення одного з компонентів інфраструктури.

«Парковий» працює за формулою «N + 1», тобто для кожного елемента інженерної системи є дублюючий елемент в паралельній роботі. Як тільки один з критичних компонентів вийде з ладу – його замінить дублюючий, який запобіжить зупинці функціонування ЦОД.

АРС Symmetra вирівнює напругу до 400 вольт по трьох фазах і забезпечує безперебійне живлення всього обладнання. Силовий комутатор STS, в разі відключення або перезавантаження пріоритетного джерела живлення, робить безшовне перемикання навантаження на альтернативний увід. Перемикання відбувається миттєво і ніяк не впливає на роботу обладнання клієнта.

 

Охолодження

Завдання системи охолодження і вентиляції підтримувати оптимальну температуру і вологість в приміщенні для ефективної і безпечної роботи обладнання.

Зовнішній контур охолодження представлений шістьма чиллерами APC Uniflair BREF 2802A. Холодильні машини працюють за двоконтурною схемою і оснащені функцією фрікулінга, що в умовах Києва дозволяє використовувати для охолодження зовнішнє повітря в холодну пору року. Це гарантує високі показники енергоефективності для всього ЦОД. Охолодження обладнання в машинному залі забезпечують внутрірядні прецизійні кондиціонери APC InRow RC 103 і система контейнеризації гарячого коридору ISX HACS. За параметри вологості всередині залів відповідають парозволожувачі Comfort Steam ES3-M. Параметри мікроклімату всередині машинних залів по температурі і вологості повністю відповідають вимогам ASHRAE TC 9.9.

 

Пожежна безпека

Система автоматичного пожежогасіння, яка зможе або запобігти виникненню спалаху, або ліквідувати вже пожежу, що виникла.

У кожному машинному залі дата центру встановлені автономні системи пожежогасіння. Система раннього виявлення диму VESDA попереджає загоряння, а сигналізація виведена на 2 пульта охорони. Спеціальні вогнетривкі конструкції гарантують, що клієнтські системи не постраждають від високої температури. У газовій системі пожежогасіння використовується інноваційний газ Novec 1230, який ліквідує займання в лічені секунди, при цьому є абсолютно безпечним для обладнання, електроніки і людини. Контроль за системою ведеться цілодобово.

 

Безпека

Надійний центр обробки даних має кілька рівнів забезпечення безпеки для захисту ІТ-інфраструктури і даних.

Фізична безпека та контроль доступу забезпечується за допомогою цілого ряду взаємопов’язаних систем, в число яких входять: датчики руху, магнітні замки (відкриваються смарт-картами), броньовані двері, сигналізація. На об’єкті діє суворий пропускний режим, шлюзова система доступу, фізична охорона території і центральний пульт безпеки.

Системи умовного доступу працюють на всіх можливих рівнях – машинного залу, виділених зон, окремих шаф. Також на об’єкті розгорнута потужна система відеоспостереження на базі IP-відеокамер Cisco з вбудованими функціями відеоаналітики. Це дозволяє контролювати всі дії, які відбуваються в ЦОД.

 

Географічне положення

Фізичне розташування визначає наскільки дата-центр захищений від зовнішніх загроз і незалежний від сторонніх організацій.

«Парковий» розміщується у власному приміщенні в центрі Києва, в його радіусі немає житлових будинків або промислової інфраструктури. Приміщення автономно, на його збереження і безпеку не впливають зовнішні чинники, а центральне розташування забезпечує зручну транспортну логістику.

Таким чином, надійний дата центр – досвідчена, стабільна компанія з грамотно спроектованим приміщенням і продуманою інфраструктурою. Сертифікат TIER III є підтвердженням такої надійності, і одним з основних критеріїв, на які варто звернути увагу при виборі технологічного провайдера.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии