Press center

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

В «епоху цифри» не стоїть питання чи потрібно проводити digital-трансформацію бізнесу. Це неминучий процес, адже він є синонімом виживання на сучасних ринках, підвищення конкурентоспроможності. Тому вибір сьогодні відбувається за формою та параметрами: ефективність фінансових затрат на IT-системи та їх спроможність забезпечити захист від зовнішнього втручання.   

Підтримка та апгрейт власної інфраструктури потребує значних капітальних вкладень і це спонукає компанії шукати більш економічно доцільні опції IT-систем, зокрема, із використанням хмарних сервісів.  Навіть великі корпорації сьогодні йдуть у хмари. Бізнес нарощує інвестиції та розвиває хмарні середовища в прагненні стимулювати власне зростання. Про це свідчить й динаміка росту ринку хмар. За оцінками експертів в минулому році український ринок хмарних послуг зріс на 70 відсотків і за прогнозами такий же рівень очікується в поточному році і в наступному.

Чому хмари? Хмарні сервіси надають бізнес-процесам мобільності та продуктивності завдяки можливості доступу до власних додатків з будь-якої точки, де є доступ до мережі інтернет. Їх використання дозволяє ефективніше вирішувати поточні завдання: по скороченню витрат через можливість масштабування обчислювальних ресурсів, прискоренню впровадження інноваційних рішень або оптимізації існуючих. Це створює можливості для розвитку нових напрямків бізнесу, побудови сучасних форм комунікацій із партнерами та споживачами або суспільства із державою, що є вкрай актуальним сьогодні для України.

Однак, розвиток технологій в сфері інформаційних систем  створює нові виклики, формує нові запити. Особливого значення набувають питання безпеки інформаційних ресурсів. За останні кілька років Україна пережила низку потужних кібератак, що нанесли значних збитків бізнесу та державі в цілому. Але, разом з тим, це надало поштовху для побудови в Україні потужних систем кіберзахисту. Забезпечення захисту ІТ-ресурсів не тривіальна задача. ЇЇ вирішення полягає у побудові складної багатоступеневої ІТ-архітектури на основі вузькоспеціалізованих продуктів від провідних світових вендорів. Рівень сучасних кіберзагроз визначає необхідність впровадження нових рішень в області управління ризиками, дублювання критичних даних, можливості швидкого відновлення ресурсів, що піддалися атаці тощо. Це потребує значних фінансових вливань в обладнання, софт, персонал тощо. Тож багато компаній, зокрема в сегменті малого та середнього бізнесу,  віддають перевагу аутсорсу інформаційних ресурсів, довіряючи їх професіоналам в сфері безпеки.

Чи варто виводити ресурси за межі України? В провідних дата-центрах України, що мають потужні платформи хмарних послуг і є найбільшими гравцями на цьому ринку, система кіберзахисту побудовані на основі апробованих світових практик та за своїм рівнем можуть впевнено конкурувати з кращими європейськими майданчиками. До того ж, українські оператори хмарних послуг мають відповідати як європейським стандартам безпеки, так й вітчизняним, тобто мати подвійне підтвердження. Коли ж ми говоримо про широкий пласт інформаційних ресурсів, які містять персональні данні або службову інформацію, зокрема, ресурси держустанов, то це вже питання національної безпеки. Більшість країн світу обмежує витік такої інформації за межі країни. Україна, враховуючи її геополітичне положення та наявні зони конфлікту, має із подвійною увагою відноситися до таких питань.  Анонсована урядом програма «Держава в смартфоні» потребує надійного кіберзахисту і це має бути врахованим в ході її реалізації. Тим більше, що в країні є для цього необхідні потужності  та фахівці із відповідними компетенціями.  

Датацентр «Парковий» входить до числа найкращих експертів у сфері безпеки інформаційних ресурсів України, що підтверджено міжнародним сертифікатом ISO 27001 та Атестатом відповідності на КСЗІ (комплексна система захисту інформації) від Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації.

 

Більше читайте на сторінках журналу “КІБЕРБЕЗПЕКА”

Київської Торгово-промислової палати України 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии