Press center

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Ринок дата-центрів в Україні з кожним роком залучає все більше уваги і стає все більш затребуваним, причому як для спеціалізованих компаній, які працюють тільки в цьому сегменті ринку, так і для “телекомників” більш широкого профілю.

Про те, куди рухається ринок, про перспективи блокчейна і майнінга, а також про плани і чутки одного з найбільших гравців на цьому ринку дата-центру “Парковий” Українські Новини поговорили з директором цієї компанії Віталієм Чабаном.

Що змінилося на ринку за останній рік? Як відрізняється реальність від ваших очікувань?

Як і в минулому році основним трендом ринку є зростання попиту на хмарні послуги. Сегмент хмарних сервісів займає все більшу частку в доходах дата-центрів і реально стає драйвером зростання ринку. На сьогоднішній день потреба в “хмарах” досить висока і в найближчі роки буде тільки зростати. Головне – не загнати ринок у ситуацію, яка колись сталася на ринку мобільного зв’язку: коли в боротьбі за абонента оператори фактично опинилися в стані цінової війни, в результаті якої ARPU впав майже до нуля.

Яким за оцінками вашої компанії був обсяг українського ринку ЦОД в 2017? Яких обсягів він може досягти за результатами 2018?

За нашими оцінками обсяг доходів українських ЦОД за 2017 склав приблизно 250-300 млн грн. Деякі експерти оцінюють його в 500-700 млн, але це, швидше за все, з урахуванням хмарних рішень від Microsoft, Amazon тощо. Я ж кажу про доходи вітчизняних дата-центрів та провайдерів хмарних послуг. В цілому, ринок є динамічним у своєму розвитку, але темпи зростання у кожного учасника різняться, адже залежать від багатьох складових. Доходи дата-центру “Парковий” в минулому році збільшилися майже на 30%. Разом з тим, кілька експертних агентств оцінили загальне зростання ринку в Україні в середньому на 10-12%. У поточному році є всі підстави розраховувати на ще більше зростання ринку.

Як правило, прибутковий ринок характеризується збільшенням кількості його учасників. Чи є передумови для входу на ринок ДЦ нових гравців і чи не спричинить це переділ ринку?

На сьогоднішній день Україна має достатньо потужностей для забезпечення потреб вітчизняної економіки, включаючи не тільки комерційних клієнтів, а й державу. Побудова та експлуатація дата-центру – це дуже дорогий проект з періодом повернення інвестицій, який явно перевищує 5 років, і це скоріше є якорем в ухваленні рішення щодо інвестування грошей в такий проект. Цілком можливим є розгортання нових проектів з надання хмарних сервісів, але це явно відбуватиметься вже на існуючих потужностях національних ДЦ та/або ближнього зарубіжжя.

Деякі експерти оцінюють частку “Паркового” на ринку десь на рівні 5% …

Це всього лише домисли або некомпетентність, і мені цікаво дізнатися, як ці експерти роблять відповідну оцінку, швидше за все навіть не побувавши на технічному майданчику “Паркового” і не бачивши всього “масштабу трагедії”? J “Парковий” – один з найбільших дата-центрів України. Такі масштабні майданчики можна перерахувати на пальцях однієї руки. При цьому наші потужності заповнені більш ніж на 50% і всі гості нашого ДЦ бачать це на власні очі, а цим може похвалитися далеко не кожний ДЦ. І наша частка – 5%? Думаю, що найменше, це трохи виглядає смішно…

Ви якось реагуєте на такі оцінки?

А навіщо? Ми живемо у вільній країні, де кожен може говорити те, що думає. А крім того, це нам не заважає. Те, що ми – одні з найбільших та технологічних – знають всі, хто цікавиться цим ринком. І якщо десь проскакує інформація, що наша частка всього 5-7%, то це лише може говорити про наш потенціал, наявність вільних потужностей. Може тому до нас так багато запитів й надходить… J А ось хтось розповідає про те, що займає частку в 25-30% ринку, це їх право… Особливо мені цікаво, яким чином проводився підрахунок всього ринку в кількісному вираженні.  Може так вони виправдовують перед акціонерами свої капвитрати…

Сьогодні в наш лексикон активно входять такі терміни як блокчейн, майнінг, криптовалюта. Що це по суті і як ви бачите подальший розвиток IT-ринку?

Це питання не на одне інтерв’ю! Але спробую коротко … Блокчейн – це технологія формування реєстрів інформації, яка зберігається на безлічі різних комп’ютерів незалежних один від одного. Кожен пункт реєстру – це закритий блок, який не можна змінити. Якщо є необхідність внести зміни в документ, то це вже буде новий блок, який буде нести інформацію про час зміни та виконавця. Блокчейн – це революційний інструментарій, який дозволяє вирішити такі нагальні проблеми як підробка документів, порушення авторських прав тощо. Це без перебільшення революція в сфері ІКТ.

А як щодо майнінгу, який зараз дуже популярний як новий вид бізнесу?

Майнінг – це всього лише похідна від блокчейну. І його так й треба розглядати. Зі збільшенням кількості блоків інформації, сформованої за технологією блокчейн, заробітки майнерів падають у геометричній прогресії.

Але ходять чутки, що “Парковий” переключився на співпрацю з майнерами, поступово звільняючи для них місце в своєму дата-центрі …

Це не відповідає дійсності. Всі, хто мають розуміння того, що таке майнінг, знають, що використовувати дата-центр рівня TIER 3 виключно для цих цілей – це все одно, що забивати мікроскопом цвяхи. В цьому немає ані економіки, ані здорового глузду.

Але все ж майнери “зайшли” в “Парковий”?

Серед наших клієнтів є й великі промислові компанії, й банки, й представники рітейлу, й держоргани, і компанії, які займаються штучним інтелектом, BigData, розробкою ПЗ на блокчейні… Як я вже говорив, зараз ми завантажені не повністю, а більш ніж на 50%. Тож потужностей “Паркового” вистачить для всіх наших клієнтів, незалежно від роду їх діяльності. У нас достатньо місця та ресурсів, щоб задовольнити запити як великого бізнесу, так і представників СМБ. Інше питання, що низький показник енергоефективності (нижче середнього по нашому ринку) дає нам переваги та дозволяє нам вибирати найбільш вигідні проекти.

Яким ви бачите свого клієнта в майбутньому, як будуть розвиватися дата-центри, як фізичні структури?

Думаю, що все більше будуть з’являтися сервіс-провайдери, які пропонуватимуть послуги у сфері BigData, та софт, що працює на блокчейні. Для швидких обчислень необхідні великі ресурси і потужності. Тож роботи вистачить усім дата-центрам в Україні.

 

Джерело: ІнА “Українські Новини”

Send an answer

avatar
  Subscribe  
Notify of